Kasutaja ja keskkonnasõbralik laiendatud lasteaed Hamregård förskola Bollnäsi lastele

„LASTEAED ON NÜÜD MÕNDA AEGA TEGUTSENUD JA NII LAPSED KUI KA ÕPETAJAD ON TULEMUSEGA VÄGA RAHUL“
Per-Erik Karlsson, Bollnäsi omavalitsuse kinnisvarahaldur

Ülesanne

Avalikus sektoris, näiteks koolides ja lasteaedades, on pidev vajadus ajutiste ruumide järgi. Bollnäsi piirkonnas asuval Hamregårdi lasteaial tekkis vajadus täiendava ruumi järele, et vastu võtta veel 50 last – ruume oli vaja kiiresti ja need pidi olema kohe kasutusvalmis, samuti möbleeritud.

Riigihankemenetluses kohaldatakse oma reegleid ja pakkujad peavad vastama kvalifitseerimistingimustele. Antud juhul korraldas Bollnäsi omavalitsus hanke ja hindas viie erineva pakkuja lahendusi.

Väljakutse

Ajutised lasteaiaruumid pidid laste vastuvõtmiseks valmis olema kõigest kuue nädalaga ja uus hoone pidi mahtuma olemasolevale, piiratud krundile. Tähtaja sisse jäid ka jõulud ja aastavahetus.

Lahendus

Bollnäsi omavalitsus vaatas läbi viis pakkumist ja otsustas sõlmida kolmeaastase lepingu Ramirendiga ning võtta kasutusele Ramirendi ajutiste ruumide lahenduse.

Ramirent projekteeris, möbleeris, varustas ja paigaldas 12 moodulsoojakut ajutiseks ruumilahenduseks, kogu projekt viidi lõpule vähem kui 30 päevaga. Uued moodulid on olemasoleva koolihoonega ühendatud ja annavad juurde 300 m2 pinda, mahutades 50 last ja kuus õpetajat. Moodulid on spetsiaalselt väikelaste jaoks kohandatud, nende aknad asetsevad madalamal, tualettides on väiksemad potid, olemas on reguleeritavad lastelauad ja sisemised klaasseinad – kõik laste vajadusi silmas pidades.

Edu võti

Bollnäsi omavalitsus oli väga rahul sellega, kuidas Ramirent projekti teostas ja oma lubadustest kinni pidas, kuigi töögraafik oli väga tihe. Ramirent valiti muu hulgas seetõttu, et ettevõte suutis täita ja isegi ületada kõik peamised turvalisust ja keskkonnatõhusust puudutavad nõuded. Lisaks sellele suutis Ramirent mahutada moodulsoojakud olemasolevale piiratud pinnale.

„Klienti üllatas tööde kõrge kvaliteet. Mõni kuu hiljem tarnisime veel kaks osakonda samade spetsifikatsioonidega, ” ütleb Ramirendi arendusjuht Magnus Kjellin.

Kliendi kasu

Ramirendi ajutiste ruumide lahendus mitte üksnes ei vastanud kõigile riigihanke tingimustele, vaid pakkus ka mitmeid ainulaadseid eeliseid nii Bollnäsi omavalitsusele kui ka lasteaia lastele ja töötajatele:

  1. Ramirendi uue põlvkonna moodulsoojakud on projekteeritud mugavust silmas pidades, need pakuvad nii lastele kui töötajatele paremaid tingimusi.
  2. Ruumid on avarad ja varustatud spetsiaalsete klaasseintega, mis aitavad töötajatel lastel silma peal hoida.
  3. Tänu madalamal asetsevatele akendele saavad lapsed paremini aknast välja vaadata.
  4. Õhukonditsioneerid, küttesüsteemid ja liikumisanduritega varustatud valguslahendused on mugavad ja ühtaegu keskkonnasõbralikud.
  5. Ramirendi lahenduse paigaldamine ja ekspluatatsioon on kulutõhus.

„Mul tekkis projekti käigus üsna kiiresti tunne, et Ramirenti võib usaldada. Ramirenti tegevus oli professionaalne ja usaldusväärne algusest peale,“ ütleb Per-Erik Karlsson, Bollnäsi omavalitsuse kinnisvarahaldur.

Bollnäsi vallas elab umbes 26 200 inimest, neist 13 000 Bollnäsi linnas. Bollnäsi vald ühines 1974. aastal Hanebo, Arbrå ja Rengsjö piirkondade ja Bollnäsi linnaga. Rohkem kui veerand Bollnäsi töötajatest tegutsevad tervishoiu alal. Teisteks suuremateks tegevusaladeks on mitmesugused tööstusettevõtted, kaubandus ja side.