Tervishoiuasutused – Östervåla meditsiinikeskus

AJUTISED RUUMID VEEKAHJUSTUSI SAANUD ÖSTERVÅLA MEDITSIINIKESKUSELE
„SEE, KUI HEAKS VALMINUD HOONE OSUTUS, ÜLLATAS KÕIKI POSITIIVSELT“ Eva Bolin, Östervåla meditsiinikeskuse töödejuhataja.

Ülesanne

Kui Östervåla meditsiinikeskus sai suuri veekahjustusi, alustati kohe ajutiste asendusruumide planeerimist. Meditsiinikeskuse kõigile erinõuetele vastavate ajutiste ruumide ehitamine telliti ettevõttelt ByggConstruct AB. ByggConstruct AB usaldas lahenduse pakkumise oma pikaaegse partneri Ramirendi hooleks.

Väljakutsed

Väljakutseks oli ehitada ajutine, funktsionaalne lahendus, millesse koonduks kõik patsientide- ja raviruumid, ooteruumid, kontorid ja laborid. Projektis oli palju osapooli ja algusest peale oli selge, et projekti õnnestumiseks peab nende koostöö olema hea.

Ramirendile oli peamiseks väljakutseks moodulite vaid kahenädalane tarneaeg. Projekti õigeaegseks valmimiseks oli eriti oluline, et moodulsoojakud toimetataks kõigepealt objektile ja sisustus- ning lõppviimistlustööd tehtaks kohapeal vastavalt spetsifikatsioonidele. Kõik see pidi toimuma ülikiiresti.

Lahendus

Ramirent pakkus välja lahenduse, mis koosnes 37-st ajutise ruumilahenduse moodulsoojakust. Moodulites kohandati näiteks siseseinu ja uksi, moodulite vahelisi käike, elektri- ja ventilatsioonisüsteeme, küttelahendust ja tulekahjualarmi süsteemi.

Edu võti

Selleks, et lõppkliendile saaks pakkuda väga heal tasemel lahendust, millel on olemas kõik kliendi vajaduste järgi kohandatud funktsionaalsused, peavad kõik projektiga seotud osapooled üksteist täielikult usaldama. Tõhus projektijuhtimine keerukas olukorras oli projekti õnnestumiseks võtmetähtsusega. Ramirent reageeris kiiresti, mõistis spetsiifilisi nõudeid ja töö teostati professionaalselt.

„Head suhted ehitajaga aitasid meil säästa väärtuslikku aega. Kõik õnnestus tänu kvaliteetsele projektijuhtimisele ja suurepärasele koostööle kõigi osapoolte vahel,“ ütleb Ramirent Rootsi esinduse projektijuht Ted Sagbrant.

Kliendi kasu

Nüüdseks on ajutine meditsiinikeskus mõnda aega töötanud ja kõik selle töötajad on üllatunud, kui hästi kõik toimib. Projekti käigus on säilinud ja isegi paranenud kõik vajalikud funktsioonid, sest kõike sai uuesti nullist planeerida. Patsientidele saab osaks hea teenus, paljud neist ei saa arugi, et viibivad ajutises hoones.

Peamised kasud võib kokku võtta järgmiselt:

  1. Kiire tarne ja tõhus projektijuhtimine tagasid õigeaegse teostuse.
  2. Ramirendi lahendus on paindlik, seda sai paljudes aspektides kohandada meditsiinikeskuse vajadustele.
  3. Ramirendi lahendus vastab tervisekaitse- ja ohutusstandarditele ning õigusaktide nõuetele.
  4. Meditsiinikeskuse funktsionaalsust sai elementide modulaarsust ära kasutades parandada.

„Ruumid on nüüd funktsionaalsemad kui varem, see muudab meie töö lihtsamaks,“ räägib Östervåla meditsiinikeskuse töödejuhataja Eva Bolin.

Östervåla asub Uppsala ja Sandvikeni vahel, Dalälvenist lõunas. Elanike arv on umbes 3000. Östervåla on tuntud oma mööblitööstuse, ettevõtlikkuse ja aktiivse kogukonnaelu poolest. Östervåla meditsiinikeskus on üks Uppsala maakonna tervisekeskuseid, siin pakutakse laias valikus esmaseid tervishoiuteenuseid.