TURVALINE JA TÕHUS AJUTISTE ELURUUMIDE LAHENDUS BJÖRKHÖJDENSI TUULEPARGI EHITUSELE LUNGSJÖNIS

„RAMIRENT ON PAINDLIK PARTNER, KES KUULAB KLIENTI“ Li Olsson, objektijuht, ISS Camp Lungsjön

Ülesanne

Siemensil oli plaanis käivitada üks Rootsi suuremaid tuulepargiehitusi. Vajati ajutisi eluruume ja lahendust, mis hõlmaks ka toitlustust ja muid vajalikke teenuseid kogu projektiga hõlmatud personalile 22 kuud kestvaks projektiperioodiks. Konkreetsemalt sooviti ajutist majutust 80 inimesele ning kööki ja sööklaruume, kus pakkuda hommiku-, lõuna- ja õhtusööki kuni 130 inimesele.

ISS Facility Services võttis ühendust Ramirendiga ja tellis kahekorruselise, kõrgete kasutus- ja ohutusstandarditega moodulmajutuslahenduse ja nii Rootsi keskkonnastandarditele kui ka EL nõuetele vastava söökla projekti ning tarne.

Väljakutsed

Kõik moodulsoojakud tuli ehitada ja paigaldada talvekuudel, mil Rootsis on kõige külmem aeg. Väljakutseks oli ka tuulepargi kõrvaline asukoht, kaugel kõigist suurematest linnadest. Lisaks majutusele pidi lahendus sisaldama ka selliseid mugavusi nagu internet ja televisioon.

Tööde teostamiseks ette nähtud aeg oli lühike, nagu paljude ajutise ruumilahenduse projektide puhul. Terviklahendus tuli projekteerida, ehitada ja paigaldada kõigest kolme kuuga.

Lahendus

Ramirent projekteeris ja paigaldas 44 majutus-moodulsoojakut kahekorruselise lahendusena ja viis erimoodulit, mis moodustasid ajutise köögi ja söökla. Köögimoodulite ohutuks ja kiireks paigaldamiseks tuli luua spetsiaalne estakaad.

Ajutised moodulsoojakud vastavad kõigile ohutusnõuetele, neis on olemas ka evakuatsiooniteed ja tulekahjualarmid. Igal moodulil on oma tuletõkkesektsioon, igal toal on oma dušš ja tualett, interneti- ja televisiooniühendus. Köögi- ja sööklamoodulid on väga kvaliteetsed ja vastavad kõigile keskkonnanõuetele, sealhulgas rasvaeralduse, ventilatsiooni ja külmutussüsteemide osas.

Edu voti

Peamised põhjused, miks Ramirent lepingu võitis ja kõigi kliendi nõudmiste kohaselt täitis: kliendi vajaduste mõistmine, paigaldustööde kõrge kvaliteet ja Ramirendi võimekus pakkuda kõigile ohutus-, tervisekaitse- ja keskkonnanõuetele vastavaid lahendusi.

„Pikemat aega kõrvalises kohas elavatele inimestele mõeldud ajutised elamispinnad peavad olema varustatud mitmesuguste mugavustega. Ljungsöni puhul olid nendeks täielikult varustatud köök ja söökla, võimla, kauplus ja heal tasemel interneti- ning televisiooniühendus,“ räägib Magnus Kjellin.

Kliendi kasu

Siemensi jaoks on realiseerunud projektist oodatud kasu:

  1. Ajutise majutuse lahendus on ühtaegu turvaline ja mugav.
  2. Moodulkonstruktsioon on paindlik, seda saab kohandada vastavalt konkreetsetele vajadustele.
  3. Ramirendi lahendus vastab kõigile standarditele ja õigusaktide nõuetele.
  4. Ramirendi lahenduse ekspluatatsioon on energia- ja kulutõhus.
  5. Ramirendi lahendus valmis vastavalt kokkulepitud graafikule, kuigi talvised ilmaolud olid ebasoodsad.

„Meie saime oma kliendile pakkuda hea kvaliteediga lahenduse. Teadsime Ramirenti ka varasemast ja nägin, et nad on eelmistest projektidest õppinud ning kohandanud oma pakkumist nii meie kui ka meie klientide ootuste järgi,“ räägib ISS Camp Lungsjöni objektijuht Li Olsson.

ISS Group asutati 1901. aastal Kopenhaagenis ja tänaseks on sellest saanud maailma üks suuremaid kinnisvarahaldusettevõtteid. Nende 2014. aasta kogukäive üle maailma oli 74,1 miljardit Taani krooni, ISS-il oli üle 510 000 töötaja ja kohalikud esindused rohkem kui 50 riigis, firmal on tuhandeid kliente nii avalikus kui erasektoris.